درباره ما

هدفم ارتقای صنعت چرم و کفش است.

بابک باران لو متولد ۱۳۴۸ و ۳۲ سال است که در صنعت چرم فعالیت میکند. وی مدیریت چرم باران که یکی از فروشگاه های معتبر فروش چرم در خیابان سعدی است را بر عهده دارد. چرم های رنگارنگ و فروش این چرم ها که حوزه وسیعی از تولید کنندگان کفش را در بر میگیرد را بر عهده دارد.

حرفه ساخت و فروش چرم شغل خانوادگی و فامیلی ما بوده که از پدر بزرگم به پدرم سپس به من رسیده است. فرزند اول از چهار فرزند خانواده هستم.

خیلی زود وقتی تازه وارد دبیرستان شده بودم کار را در کنار پدرم آغاز کردم. با وجودی که خانواده نسبتا مرفهی داشتم، نظر پدرم این بود که باید زودتر وارد بازار کار شوم تا آنجا که دبیرستان را در کنار کار به اتمام رساندم.

پس از پایان دوران خدمت سربازی از سال ۱۳۶۹ پدرم کم کم از حرفه چرم کناره گرفت و من به همراه عمویم این شغل را ادامه دادیم. ابتدا با نام چرم بابک و از سال ۱۳۷۶ با نام چرم باران در بازار شناخته شدم. در طول این ۲۵ سال فراز و نشیب های زیادی را گذراندم. از شراکت، جابجایی فروشگاه، راه اندازی کارگاه رنگرزی، تا مشارکت در ساخت چرم، گاه موفق و گاهی ناموفق با خاطراتی تلخ و شیرین از دوران کار.

اکنون بیش از یک سال است که به همراه دوستان شرکتی را تاسیس کرده ایم که هدف این شرکت واردات چرم، زیره و ملزومات کفش است که البته فعلا فقط چرم و زیره در دستور کار قرار گرفته است. قسمت فروش چرم این شرکت بر عهده چرم باران و بخش زیره در مکانی دیگر با نام صوفیا عرضه میگردد.

دو انگیزه موجب تغییر کار و تاسیس شرکت آل تیک و واردات چرم بود.اولی یک جبر شغلی بود! من و بقیه هم صنفی هایم که اتحادیه ای به نام اتحادیه فروشندگان چرم و لوازم کفش را تشکیل میدادیم در طی سالیان طولانی تعامل و همفکری و همکاری نزدیک و تنگاتنگی سازندگان چرم داشتیم و در واقع مکمل هم بودیم.عمدتا ایده ها و نو آوری ها در این صنعت توسط فروشندگان چرم که بیشتر با تولید کنندگان محصولات، نمایشگاه ها و مد روز دنیا در ارتباط بودند وارد کارخانه ساخت چرم میشد، اما بنا به دلایل متعدد این تعامل و همکاری روز به روز کم رنگ تر شد و اختلافات و سو تفاهم های به وجود آمده در زمینه کار آنقدر بالا گرفت که دیگر ادامه کار میسر نبود.